Konserwacja i czyszczenie sztucznej trawy. Konserwujemy obiekty takie jak boiska, korty, place ze sztucznej trawy, boiska szkolne, nawierzchnie sportowe.
Header

Sztuczna trawa

Sztuczna trawa jako nawierzchnia sportowa wykorzystywana jest na trzy sposoby:

Korty tenisowe – Do dzisiaj najpopularniejszym materiałem na kort jest żwir ceglany, po każdym rozegranym meczu trzeba jednak nawierzchnię wyrównać. Sztuczna trawa jest najlepszą alternatywą dla ceglanki. Jakość gry na sztucznej trawie jest bardzo zbliżona do kortu ceglanego, przy czym trawa syntetyczna nie pozostawia brudu i można używać kortu nawet odczas deszczowej aury.

Częsta konserwacja kortu ze sztucznej trawy zapewnia drożność drenów i usunięcie materiału organicznego który jest pożywką dla mchu i chwastów. Podczas czyszczenia kortu wyrównujemy i uzupełniamy piasek kwarcowy co zapewnia komfort i bezpieczeństwo gry jak i przedłuża żywotność kortu.

Czyszczenie kortów to:

  • Szczotkowanie twarde – mechaniczne – usuwa mech, zanieczyszczenia stałe, rozluźnia źdźbła trawy i wypełnienia.
  • Usuwanie kęp trawy – oczyszczanie brzegów boiska/kortu z kęp trawy i ziemi.
  • Uzupełnienie piasku – rozprowadzenie odpowiedniej ilości piasku na korcie.
  • Szczotkowanie miękkie + odkurzanie – wyciągnięcie piasku i przesiewnie celem oddzielenia pyłu i materiału organicznego oraz innych zanieczyszczeń z nawierzchni. Ostateczne wyrównanie piasku na korcie.
  • Aplikacja chemii – Aplikacja środka AlgoClear, ostateczne usuwanie mchu i porostów z boiska.

Boiska wielofunkcyjne – Trawa na boiskach wielofunkcyjnych jest nieco dłuższa niż na kortach tenisowych, a wypełnienie również stanowi piasek kwarcowy. Ze względu na wielofunkcyjność boiska stosuje się trawę w różnych kolorach i dużą ilość linii. Wielką zaletą sztucznej trawy na boiskach tego typu jest bezpieczeństwo użytkowników. Stare boiska do koszykówki czy siatkówki wykonane były z betonu co w przypadku upadku na ogół kończyło się kontuzją.

Sztuczna trawa ma to do siebie że można z niej korzystać bez przerwy bez obawy że się zużyje. Trawa naturalna musi mieć czas na regenerację, inaczej zostanie „wydeptana”. Linie na boiskach sztuczno-trawiastych są wykonane z trawy o innym kolorze i dosztukowane, daje to gwarancję, że nie trzeba będzie malować linii.

Czyszczenie boisk wielofunkcyjnych to:

  • Omiatanie ręczne – wymiatanie zanieczyszczeń z narożników i obrębu bramek.
  • Szczotkowanie twarde – maszynowe usunięcie mchu i stałych zanieczyszczeń, rozluźnienie źdźbeł trawy i wypełnienia.
  • Uzupełnienie piasku – uzupełnienie piasku kwarcowego w miejscach tego wymagających i wyrównanie.
  • Szczotkowanie miękkie + odkurzanie – wyciągnięcie piasku i przesiewnie celem oddzielenia pyłu i materiału organicznego oraz innych zanieczyszczeń z nawierzchni. Ostateczne wyrównanie piasku na boisku.
  • Aplikacja chemii – Aplikacja środka AlgoClear w miejscach najbardziej narażonych na porost mchu.

Boiska piłkarskie typu „Orlik” – Boiska te posiadają najdłuższą trawę ok 6cm. Tutaj wypełnieniem nie jest już piasek kwarcowy, a granulat gumowy często nazywany „infill”. Granulat występuje w kilku rodzajach i kolorach, najbardziej popularny jest granulat SBR w kolorze czarnym ze względu na cenę, wykonany jest z recyklingu np. zużytych opon. Nieco droższy jest granulat EPDM nie wydzielający zapachu i dostępny np. w kolorze zielonym co poprawia estetykę boiska.

Boiska typu „Orlik” są świetna alternatywą dla zwykłej murawy, komfort gry jest bardzo zbliżony ale nie trzeba dbać o przyrost trawy i obawiać się że zostanie wybiegana. Można korzystać z boiska bez ograniczeń czasowych. Wadą boiska jest to że trzeba uważać aby użytkownicy używali odpowiedniego obuwia, nie używamy „korków”. Ostre podeszwy wyrywają trawę, a ta już nie odrośnie.

Czyszczenie boisk typu  „Orlik” to:

  • Zamiatanie ręczne – wymiatanie zanieczyszczeń z obrębu bramek i narożników
  • Szczotkowanie twarde – rozluźnianie granulatu i podnoszenie źdźbeł trawy. Dekompaktowanie.
  • Uzupełnienie granulatu – dosypania oraz wyrównanie granulatu w miejscach tego wymagających.
  • Szczotkowanie miękkie + odkurzanie – wyciągnięcie granulatu i przesiewnie celem oddzielenia pyłu i materiału organicznego oraz innych zanieczyszczeń z nawierzchni. Ostateczne wyrównanie granulatu na boisku.

UWAGA! Wszystkie usługi czyszczenia sztucznych nawierzchni obejmują całe województwo pomorskie (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia, Wejherowo, Reda, Puck, Kartuzy, Kościerzyna, Hel, Lębork, Łeba, Władysławowo i okolice.)

Poza wymienionymi regionami, usługi wykonywane po uzgodnieniu.